2025.01.21. 17:28
Sziréna: sorra érték egymást a tragédiák az elmúlt napokban Nógrádban (podcast)
Számos alkalommal kellett vonulniuk a nógrádi lánglovagoknak és rendőröknek az előző hét folyamán. Több bűnelkövetőt kerítettek kézre a rendfenntartók, de emellett sajnos halálos baleset és tűzeset is történt.
A Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságra 38 lakossági bejelentés érkezett az elmúlt hét során. Tízszer tévesen riasztották a tűzoltókat, ötször pedig a hivatásos egységek kiérkezése előtt a helyszínen tartózkodók felszámolták a káresetet. A nógrádi lánglovagoknak nyolc tűzeset és tizenöt műszaki mentés során kellett beavatkozniuk – tudtuk meg Kapás Márton szóvivőtől. Mint podcast-beszélgetésünk során ismertette, az esetek között sajnos halálos baleset és tragikus tűzeset is történt.

Forrás: Shutterstock/Illusztráció
Halálos baleset a 21-esen, a sofőr a helyszínen belehalt sérüléseibe
Mint arról korábban beszámoltunk, egy személyautó tisztázatlan körülmények között szalagkorlátnak ütközött, többször átfordult, majd végül a kerekeire érkezett hétfő délelőtt a 21-es főúton, Mátraverebély és Bátonyterenye között. A közúti közlekedési balesethez a bátonyterenyei hivatásos tűzoltókat riasztották, akik áramtalanították a járművet, majd megkezdték a műszaki mentést. Az egységek feszítővágó segítségével, a mentősökkel közösen szabadították ki az autóroncsba szorult 50 év körüli férfit, aki az újraélesztési kísérletek ellenére a helyszínen életét vesztette.
Tragikus vége lett a tűznek
Tűz keletkezett egy száz négyzetméteres családi ház pincéjében pénteken este Balassagyarmaton, a Váczi Mihály utcában. Az ingatlan kazánházként használt alsó részében három négyzetméteren papírok, rongyok és tűzifa égett. A tűzoltók válságos állapotban találtak rá egy idős asszonyra az alagsorban, életét a gyorsan kiérkező mentők sem tudták már megmenteni. A hölgy férjét könnyebb füstmérgezéssel szállították kórházba.
Bűnelkövetőket fogtak a rendőrök
Ahogy arról Verebélyiné Illés Beáta, a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság megbízott sajtóreferense beszámolt, a rendőrség munkatársai egy Top 50-es körözöttet fogtak el, aki ellen még 2024-ben nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. A 43 éves salgótarjáni férfit a hatóság a büntetés-végrehajtási intézetbe szállította nemrég, ahol megkezdte büntetésének letöltését. A sajtóreferens kifejtette: a rendfenntartóknak több bűncselekményt elkövető miatt is intézkedniük kellett az elmúlt időszakban.
Összefoglalónkban a rendőrség a várható időjárási előrejelzésekkel kapcsolatban is megosztott néhány hasznos tanácsot a közlekedőknek.