Jeles nap

2025.01.17. 12:52

Évfordulók: Karikó Katalin ma lett 70 éves

Minden évben számolhatunk jeles napokkal, amik egy-egy eseményre, vagy személyre hívják fel a figyelmet. Nézzük a mai évfordulókat!

Az évfordulók fontos mérföldköveket jelentenek életünkben, amelyek lehetőséget adnak a múlt eseményeinek felidézésére és értékelésére. Egy-egy jelentős évforduló emlékeztethet bennünket történelmi pillanatokra, vagy személyes élményekre, amelyeket fontos megünnepelni. Az évfordulók segítenek abban, hogy értékeljük az idő múlását és előre tekintsünk a jövőbe.

Évfordulók: Karikó Katalin ma lett 70 éves
Évfordulók: Karikó Katalin ma lett 70 éves
Fotó: Szigetváry Zsolt / Forrás: MTI

Mai évfordulók: január 17.

  • Megszületett Karikó Katalin, Nobel-díjas biokémikus, az első magyar nő, aki Nobel díjat kapott. (70 éve) 
    Az első Nobel-díjas magyar nő, ugyanakkor a harmadik magyar állampolgár (Kertész Imre és Szent-Györgyi Albert) után. A 2023. évi fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat Karikó Katalinnak és Drew Weissmannak ítélték oda a módosított nukleozidokkal kapcsolatos felfedezéseikért, amelyek lehetővé tették a Covid-19 elleni szintetikus mRNS-vakcinák kifejlesztését. 
  • Megszületett Reményi Ede zeneszerző, hegedűművész. (197 éve)
  • Megszületett Anne Brontë angol írónő, költő. (205 éve)
  • Cook kapitány áthajózott a Déli-sarkkörön, ő volt az első európai, aki idáig eljutott. (252 éve)

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában