2024.12.26. 14:00
A nógrádi szabadstrand ötletét sokan díjazták
Júliusban már javában tombolt a nyár, így nem meglepő, hogy ebben a hónapban az első vármegyei szabadstrand beszámolója vitte el a pálmát. De volt itt lovasverseny, Szent Anna Szépe választás, zenélő út és cikkeztünk az egyik legkisebb nógrádi település „rekorddöntő” polgármesteréről is.
A Nógrád Vármegyei Kormányhivatal természetes fürdőhelyként jelölte ki a Nyírjesi nagy-tó egy részét, így vármegyénk első ingyenes szabadstrandja július 29-én, hétfőn megnyitotta kapuit.

Fotó: L.Zs. / Forrás: Nool.hu
A nyírjesi szabadstrand júliusban nyitott
Mentők zarándokoltak Szentkútra
Immár hetedik alkalommal zarándokoltak a mentők Mátraverebély-Szentkútra a Kármelhegyi Boldogasszony és a Lellisi Szent Kamill búcsú alkalmával.
Machetés támadás nyomán indult példamutató kezdeményezés a tarjáni Acélgyári úton
Nem mindennapi összefogás indult nyár közepén Salgótarjánban. Egy machetés alak ijesztgette a járókelőket az egykori acélgyár közelében. Ez volt az utolsó csepp, amelynek nyomán úgy döntöttek a környéken lakók, hogy lépniük kell a helyiek biztonságáért.
Munkahelyek százai létesülnek Salgótarjánban
Négyszáz új munkahely jön létre a dél-koreai BC GEN 21 milliárd forint értékű beruházása nyomán Salgótarjánban. Mindezt Szijjártó Péter külügyminiszter jelentette be július végén.
Kilencedszer választották meg Debercsény polgármesterét
Illés Máriát, Debercsény polgármesterét a 2024-es önkormányzati választásokon immár kilencedik alkalommal választották meg a település polgármesternek.
Ő lett Szent Anna Szépe!
A Palócbúcsú és Folkfesztivál keretében júliusban ezúttal is megválasztották Szent Anna Szépét. A rendezvényen a palóc lányok és asszonyok viseletei vetélkedtek Balassagyarmaton, a Civitas Fortissima téren.
Szent Anna Palóc Búcsú Balassagyarmaton
Fotók: Hüvösi CsabaDíjugrató verseny Bárnában
Július utolsó hétvégéjén rendezték meg a Bárnai Szabadidős Lovasversenyt, mely egyben a Nógrád Vármegyei Szabadidőlovas Bajnokság negyedik fordulója is volt.
Zenélő út: megvalósult a nógrádi honatya ötlete
Bár adódtak problémák, de azokat sikerült megoldaniuk a szakembereknek.