Színház

2024.12.09. 06:55

Salgótarjáni romantikus történelmi drámát mutattak be Szécsényben

A szimbolikus címet viselő két felvonásos romantikus történelmi dráma premierjét tartották meg teltház előtt a napokban Szécsényben, a Városi Művelődési Központ színpadán. Az Acélrózsa története salgótarjáni vonatkozású, 1944-ben játszódik, az acélgyári gépmentés idején. A darab szerzője, Csukáné Szerémy Andrea apai nagyapja, id. Szerémy Gyula acélgyári munkás naplója alapján írta meg a történelmileg hiteles színpadi művet.

Fotó: Beküldött fotó

Az Acélrózsa című, Salgótarján múltját felelevenítő színdarab történetéről Csukáné Szerémy Andrea, a szerzője és rendezője mesélt portálunknak. 

Salgótarján története, színdarab
Salgótarján múltja elevenedik meg a darabban. Jelenet a szécsényi előadásból
Fotó: Beküldött

– Egy három gyermekes, harmincas éveiben járó acélgyári dolgozó 1944 őszén társaival együtt a németek elől menti az acélgyár gépeit, alkatrészeit, hogy aztán a háború végeztével ezzel az előrelátó tettével és embereket mentő bátorságával a gyár újra indításában is részt vehessen – fogalmazott Csukáné Szerémy Andrea. Hozzátette: – Szekeres Gábor életének csak pár hónapját ismerjük meg, amelyből kiderül, hogyha egy emberben van elég bátorság és kitartás, nyomot hagy a nógrádi megyeszékhelyen élők történelmében. Az eddig ismeretlen kisember családjának háború végi mindennapjain keresztül ismerkedhetünk meg a rimai acélgyári munkások közösségével, úgy hogy közben rimai öröm és bánat, hűség és árulás, szerelem és politika lélegzik együtt a várossal: Salgótarjánnal.

Színpadra vitték a salgótarjáni romantikus történelmi drámát

A szerző kiemelte, a színdarabot a szécsényi Fébé Társulat és a Gyarmati Színkör koprodukciójában került színpadra több hónapos közös munka után. A produkcióban a Varsányi Alapfokú Művészeti Iskola Szécsényi Telephelyének 15 művészeti növendéke és 21 felnőtt színjátszó működik közre. Mint mondta, a próbáknak a Szécsényi Közművelődési Nonprofit Kft. által működtetett művelődési központ adott helyet, és a színházi előadás több további támogató segítségével jöhetett létre. A harminchat fős szereplőgárdát felvonultató darabot két színkörvezető Csukáné Szerémy Andrea és Hegedűsné Jusztin Gizella rendezte. A színházi előadást legközelebb februárban láthatja majd a közönség, előreláthatóan több Nógrád vármegyei, budapesti, valamint győri színpadon.


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában