2024.12.13. 19:40
Egy látó elárulta, hol keresné az eltűnt nógrádi férfit
Több mint hat nap telt el B. M. eltűnése óta. A fiatal édesapa után az önkéntesek tűvé tették Bátonyterenye környékét, a család végső elkeseredésében látó segítségét is kérte.
Rejtélyes eset borzolja a kedélyeket napok óta. B. M.-t, a 32 éves fiatal édesapát december 8-án, vasárnap hajnalban látták utoljára, azóta nem ad magáról életjelet. Az eltűnt férfit a rendőrségen kívül több százan, rokonok, barátok és önkéntesek is keresik, eddig eredménytelenül. A család végső elkeseredésében látó segítségét kérte.
A látó mocsaras helyen keresné az eltűntet
Mint arról portálunk is beszámolt, B. M. vasárnap reggel hat órakor Bátonyterenyéről, a Zagyva partról indult el gyalog, azóta semmit sem tudni a hollétéről. Keresésére még aznap este önkénteseket toboroztak a közösségi oldalon, több százan indultak utána. A keresőcsapatok végigjárták a Zagyva-menti nádast Bátonyterenyétől Mátraverebélyen át egészen Tarig. Bokros, erdős területeket, romos, elhagyott épületeket is átvizsgáltak, eddig azonban nem jártak sikerrel.
– Semmilyen jelét nem találtuk annak, hogy mi történhetett vele. Hiába mozdultak meg több százan, a kutatásban hiába vesznek részt kutyák, nyomozók, drónok, búvárok. Különös az eset – árulta el portálunkkal a keresésben részt vevő, neve elhallgatását kérő személy, aki arra is kitért, hogy továbbra is várják azok jelentkezését, akik bármilyen információval rendelkeznek az édesapáról, akit két kislánya vár haza.
Tovább fokozza a rejtélyt, hogy M. telefonját, hangszóróját és a kabátját megtalálták a Zagyva-parton. Hivatalosan meg nem erősített információink szerint a család végső elkeseredésében egy látótól kért segítséget. Úgy tudjuk, hogy a jós egy mocsaras helyet jelölt meg az eltűnt tartózkodási helyeként és elmondta, hogy többen is állnak körülötte.
A rendőrség folyamatosan nyomoz
– A jelenleg is folyamatban lévő körözési eljárást a Bátonyterenyei Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja, amelyben folyamatosak az eltűnt személy felkutatására tett intézkedések. Tekintettel arra, hogy az eljárás jelenleg is folyamatban van, további tájékoztatást nem áll módunkban kiadni – közölte megkeresésünkre a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
A 107-es vagy 112-es központi segélyhívó telefonszámok a nap 24 órájában fogadják a bejelentők hívásait. De ingyenesen hívható a 06-80/555-111 Telefontanú zöldszáma is. Továbbá a 06-70/771-7843 telefonszámot is tárcsázhatja, aki rendelkezik bármilyen információval B. M.-ről.