2017.08.21. 11:02
Filléres megoldások izzadás ellen
Bizonyára több tucatnyi és nem éppen pénztárca kímélő kozmetikai készítményt kipróbáltunk már a testszag kialakulásának megszüntetésére. Az izzadásgátlók a verejtékmirigyek működését fogják vissza, a dezodorok pedig a szagokat semlegesítik. Vannak olyan helyzetek, amikor egyik termék sem hoz tartós eredményt, ilyenkor érdemes kipróbálni a természetes módszereket.
Bőrtípus és szappanok
Ha kemény verejtékezéssel kell szembenéznünk, válasszunk valamilyen dezodoráló, teafaolajjal készült vagy antibakteriális szappant. Ezek még mosakodás után is hatékony védelmet nyújtanak a baktériumok ellen. Amennyiben azt tapasztaljuk, hogy nagyon szárítja bőrünket, használatát korlátozzuk a hónalj és a lágyék területére.
Nincs kizárva, hogy csak a gyógyszertárakban kapható antibakteriális fertőtlenítőszerek segítenek. Kizárólag a hónaljon és a lágyékon használjuk őket és mindig csak egy keveset nyomjunk a flakonból. Gyorsan le kell öblíteni és aztán folytathatjuk a zuhanyozást a megszokott szappannal.
Dezodorok és praktikák
Ha napközben ecetet kenünk a hónaljunkra, gyorsan megakadályozhatjuk a testszagot okozó baktériumok szaporodását. Ne alkalmazzuk azonban borotválás után, mert nagyon csíp és kisebesedik tőle a bőr felülete.
Ugyanez vonatkozik a varázsmogyoróra is, amit közvetlenül a bőrünkre spriccelhetünk vagy vatta segítségével is felvihetünk. A frissítő kellemes illatú és dezodoráló hatású is egyben.
Sokak szerint jó módszer a hintőpor használata. Ehelyett azonban használhatunk szódabikarbónát vagy kukoricalisztet is, amelyek felszívják a nedvességet. A szódabikarbóna emellett a testszagot okozó baktériumokat is elpusztítja.
A rendszeres borotválás ugyancsak jó megoldás lehet. A hónaljszőrzet ugyanis fokozza a testszagot, mivel felfogja az izzadságot.
A rendszeres ruhaváltás is elengedhetetlen, meleg időben akár kétszer is egy nap.
Olajok és citromlé
A különböző gyógynövények szintén segíthetnek az izzadás megszüntetésében. Nem árt azonban tudni, hogy ezeket csak hónaljra szabad alkalmazni, lágyékon soha.
A teafa, a levendula, a fenyő és a borsmenta illóolaja hatékonyan pusztítja a baktériumokat, ráadásul mindegyiknek kellemes illata van. Előfordul azonban, hogy ezek közül valamelyik allergiás reakciót vált ki. Használat előtt mindig érdemes bőrpróbát végeznünk. Ha irritációt okoz a kiválasztott termék, ne alkalmazzuk.
Az illatos kerti fűszernövény, a zsálya baktériumölő és izzadásgátló hatással rendelkezik. Használjuk nyugodtan a gyógynövényboltokban kapható tinktúrát, hígított olajat vagy a házilag készített teát. A zsálya alkalmazása után mindig mossunk kezet, mielőtt az arcunkhoz érünk.
A citrusfélék leve is igen ajánlott. Savasabbá változtatják a bőr pH-értékét, így a testszagot okozó baktériumok számára kedvezőtlen környezetet alakít ki.
Petrezselyem és hársfatea
A táplálkozásban jártas szakemberek azt tanácsolják, hogy együnk sok spenótot, fehérrépát és kelkáposztát. Ezek klorofillban gazdagok, amely képes megszüntetni a verejtékezéskor jelentkező erős szagot.
A patikákban klorofilltablettát is vásárolhatunk. Számtalan ilyen termék létezik, amelyeket moszatból, őszi árpából, kék vagy zöld algából és más növényekből állítanak elő.
Emellett jó megoldás lehet, ha néhány szál petrezselymet elrágcsálunk, amelyek szagtalanító tulajdonsággal rendelkeznek. Teát is készíthetünk úgy, hogy 1 teáskanál felaprított, friss petrezselymet 20 percig egy csészényi forrásban lévő vízbe áztatunk. Hagyjuk egy kissé lehűlni és igyuk meg.
A hársfatea is kitűnő megoldás lehet, mivel segíti a szervezet salakanyag-kiválasztását. Ha elfogyasztjuk, a verejtékezéskor fellépő erős szag is megszűnhet.
SCSE