Helyi közélet

2017.05.04. 04:50

„Kerékpáros Iskola Kupa”

fenyvesi

NMH-információ. A „Kerékpáros Iskola Kupa” megyei döntőjét rendezte meg nemrég a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság. A megmérettetés célja az általános iskolai közlekedésbiztonsági, baleset-megelőzési ismeretek és jártasságok oktatásának és nevelésének módszertani segítése és felmérése volt. A salgótarjáni fináléban az a 26 diák vett részt, akik eredményesen teljesítették az elődöntőt.

[caption id="" align="aligncenter" width="980"] Fotó: Rendőrség[/caption]

A gyerekek a kerékpáros KRESZ-tesztlap kitöltésével, valamint az ügyességi pályán mérhették össze tudásukat.

A „Kerékpáros Iskola Kupa” leány versenyzői közül Litavszky Noémi Anna érte el az első helyezést, megelőzve Dócs Dórát és Vámos Adélt. A fiúknál Géczi Marcell állhatott fel a dobogó legfelső fokára, míg Géczi Máté második, Saliga Patrik pedig harmadik lett.

A „Ki a mester két keréken?”-versenyben – amelyen a 2005 és 2007 között születettek vehettek részt – Bangó Dorina lett az első, Bada Mirella és Rácz Dzsenifer előtt. A fiúknál Csábi Bence végzett az élen, Antal András és Szász Levente pedig a dobogó másik két fokára léphetett fel.