Bajban van!

2025.06.15. 16:14

Koldusmaffia markából próbálják kimenteni az ecsegi Ignác bácsit

Az egykor Ecsegen elő Ignác bácsi története tartja lázban a fél országot. A budapesti Keleti pályaudvar aluljáróban hegedülő idős tolókocsis emberre a TV2 Napló műsorának riportere figyelt fel, és megpróbálta megmenteni a koldusmaffia markából. Elképesztő történet, és még senki nem tudja, mi lesz a vége. A ma esti Naplóból talán kiderül...

Ignác bácsit minden nap reggel 8 óra körül két nő kitolta a Keleti pályaudvar aluljárójába, ahol sajátos hegedülését hallva sokan megszánták és pénzt dobtak a hegedűtokjába. Akár 10 ezer forint is összejött így naponta, ám ezt, az este hat óra körül érte érkező nők mindig elvették tőle, sőt, mint kiderült, a nyugdíját is. Tipikus koldusmaffia módszer. 

Ignác bácsi, koldusmaffia
A Nógrád megyéből származó Ignác bácsi a koldusmaffia áldozata, a TV2 riportere megpróbál segíteni rajta
Forrás: Tv2/Napló

A koldusmaffia nem kegyelmez

Ignác bácsinak egy fiatal nő próbált segíteni, akit emiatt meg is fenyegettek, de tudomást szerzett a történetről a TV2 Napló riportere is. Ő már rejtett kamerával utána is járt Ignác bácsi történetének. Kiderült, kik és hogyan kényszerítik, mivel fenyegetik és az is, hogyan bánnak vele. A riport megjelent és egy ország hördült fel annak nyomán. 

De szerencsére látta Ignác bácsi lánya és annak családja is. Ekkor derült ki, hogy a férfi eredetileg Nógrád megyében, Ecsegen lakott. A lánya jelentkezett a műsor készítőinél, és elmondta, várják haza.

Az aluljáróba – rendőröktől és biztonsági emberektől kísérve – már együtt mentek, és hosszas rábeszélés után, a rendőrök megnyugtató szavai nyomán és dédunokák fényképét látva, Ignác bácsi végül ráállt, hogy hazamenjen velük. Visszakapta a régi szobáját, közösen vacsoráztak, reggeliztek, és boldognak látszott mindenki. A történet itt akár véget is érhetne a happy enddel, ám nem így lett. A két nő nem hagyta annyiban, felhívták, fenyegették, majd elmentek érte és autóval újra Budapestre vitték. 

Este kiderül a folytatás

A Napló riportere sem hagyta annyiban a dolgot. A riportoknak amúgy is hatalmas visszhangja volt, most már a fél ország annak szurkol, hogy sikerüljön végleg megmenteni Ignác bácsit a koldusmaffiától. De hogy mi lesz, az a ma esti adásból derül majd ki.

Természetesen a Nool munkatársai is figyelemmel kísérik az adást, amelyről be is számolunk, és ha tudunk, mi is igyekszünk segíteni, hogy ez a stroke-on átesett, mozgásában is értelmi képességeiben is korlátozott idős ember végre megnyugvásra találjon saját családjánál. A TV2 riportját az alábbi linken lehet megtekinteni.

Mi az igazság?

Nemrég írtunk arról, hogy Salgótarjánban sokszor látni a boltok előtt kéregető vagy épp rászoruló embereket. Megosztó a téma, hiszen sokszor zaklató módon kérnek pénzt. A rászorulók félelmet keltenek az éppen boltba sietőkben. Nehéz azonban megállapítani, hogy tényleg rossz helyzetbe került az illető vagy csupán ezt a módját tartja könnyebbnek a pénzszerzéshez.

Ezeket is ajánljuk:

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában