Szabadtéri tüzek

2025.03.20. 10:20

Hatalmas tüzek pusztítottak Nógrád-szerte, a lánglovagok nem pihenhettek

Nem unatkoztak szerdán a nógrádi tűzoltók. Hat alkalommal riasztották szabadtéri tűzhöz a lánglovagokat.

Hat esetben riasztották szabadtéri tüzekhez a Nógrád vármegyei tűzoltókat szerdán. A tűz nádas és száraz füves területeket érintett Bátonyterenyén, Mátraverebélyben, Salgótarjánban, Ludányhalásziban és Rimócon. 

tűz
Több településen is tűz pusztított vármegyénkben
Fotó: Vendel Lajos / Forrás:  Nool.hu

Hat hektáron pusztított a tűz

– Bátonyterenye és Mátraverebély között hat hektáron pusztítottak a lángok. Az oltási munkálatokat az erős szél is nehezítette – tájékoztatott Kapás Márton, a Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. 

Mint mondta, a vármegye hivatásos és önkéntes tűzoltói vízsugár, kéziszerszámok és puttonyfecskendők segítségével fékezték meg a lángokat. Személyi sérülés egyik esetben sem történt.

Mint arról be is számoltunk: három hektárnyi területen lángolt a nádas Mátraverebély és Bátonyterenye között. Fotóriporterünk videót is hozott a helyszínről.

Ezeket is ajánljuk:

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában