Taskenti tenisztorna

2018.09.26. 12:10

Negyeddöntőbe jutott Stollár Fanny

Stollár Fanny negyeddöntőbe jutott a Taskentben zajló 250 ezer dollár (68,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel a szerdai nyolcaddöntőben két játszmában legyőzte az orosz Vera Zvonarjovát.

Fanny Stollar of Hungary in action during the first qualification round at the 2018 US Open Grand Slam tennis tournament, New York, USA, August 22th 2018, Photo Rob Prange / SpainDPPI / DPPI

Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 158. helyezett Stollár számára – aki a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára – rosszul kezdődött a hétfői találkozó, Zvonarjova (134.) ugyanis azonnal brékelni tudott. A magyar teniszező 3:3-nál egyenlített, majd 5:3-nál az első szett megnyeréséért adogatott, azonban nem tudta hozni szervajátékát, mint ahogy 6:5-ös előnynél sem tudott élni két játszmalabdájával. A rövidítést ennek ellenére simán nyerte, és 55 perc után szettelőnybe került.

A második felvonásban Stollár 2:2-nél tudta brékelni riválisát, 4:3-as vezetésénél két fogadóelőnyt hárított, majd harmadik mérkőzéslabdáját értékesítve lezárta az 1 óra 38 perces összecsapást.

Stollár és pályafutása legjobbjaként 2010 októberében világranglista-második ellenfele ezt megelőzően eddig egyszer találkozott: augusztus 23-án az amerikai nyílt bajnokság selejtezőjének második fordulójában Zvonarjova 7:5, 6:2-re győzött.

Stollárra a negyeddöntőben a világranglistán 299. orosz Margarita Gaszparjan vár.