Mesterséges intelligenciával

2019.01.21. 12:10

Bejön a felhasználóknak a Honor okostelefon

A szűkülő piacon folyamatos növekedéssel menetel a topgyártók sarkában a megfizethető kínai márka.

Úgy fest, minden eddiginél eredményesebb évet zárt a Honor. Míg az IDC adatai szerint 2018 első három negyedévében 3,1%-os csökkenés jellemezte a piacot, a Honor ezzel szemben 27,1%-os növekedést produkált.

Mindemellett a folyamatosan növekvő online piaci értékesítés terén vezető pozíciót vívott ki magának a közép és felső kategóriában egyaránt.

George Zhao, a Honor elnöke három éven belül a világ vezető öt telefonmárkája közé várja a vállalatot, ötéves távlatban pedig a top háromba.

A View20 globális megjelenésével akarnak nagyot dobni

A vállalat új csúcskészülékéről, a Honor View20-ról holnap, január 22-én hull le a lepel Párizsban.

A Honor zászlóshajója akarja megtestesíteni az AI technológiába, a dizájnba és a folyamatos fejlesztésbe fektetett energiát.

Az AI fejlesztések előtt

A mesterséges intelligencia (MI, AI, Artificial Intelligence) az iparág meghatározó eleme, melynek jelentősége idővel láthatóan csak fokozódni fog.

A PwC frissen megjelent tanulmánya szerint 2030-ra a mesterséges intelligencia alapú technológia mintegy 15,7 billió dollárnyi szeletet követel magának a világgazdaságból.

Minderre válaszul a Honor a View20 készülékbe olyan kamerát épített, ami minden eddiginél jobban hagyatkozik a mesterséges intelligenciára.

Ami csak belefér

A Kirin 980 lapkakészletben található dupla ISP és NPU rendkívüli AI számítási és grafikus feldolgozási teljesítményt biztosít a 48MP-es hátlapi kamerának, ami Sony IMX586 érzékelővel megtámogatva ultranagy felbontású képet hoz létre.

Az évek során a viszonylag olcsón árusító Honor többször meglepetést okozott úttörő AI technológia felhasználásával.

2016 decemberében a vállalat piacra dobta a Honor Magic készüléket, világ első mesterséges intelligenciával megtámogatott okostelefonját, egy évvel később pedig a Honor View 10 a Kirin 970 chipsetbe épített AI funkciókkal lehetővé téve a hatékony helyzetfelismerés és az önálló tanulás képességeket. A szintén AI chipseten futó Honor 10 kétlencsés 2.0 AI kamerája bevezette a Sematic Image Segmentation technológiát, amely valós időben képes több, mint 22 kategóriát és azokon belül 500 lehetséges témát felismerni.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!