A mátranováki általános két diákja is sakkversenyen mérette meg magát.

Gulyás Edina

Sakktudását bizonyította a két mátranováki diák, Kuborczik Laura és Danó Zsófi

Forrás: Facebook/Fekete István Általános Iskola

A közelmúltban rendezték meg sakk szakágban a Jászberényi Bajnok Kupát, amin a sakkiskola tanítványai mérhetik össze tudásukat. A versenyen összesen 88 gyerek vett részt. Debrecen, Jászberény, Hatvan és környéke mellett idén először képviseltette magát Nógrád megye is – adták hírül a Fekete István Általános Iskola közösségi oldalán. Hozzátették: az intézményből Kuborczik Laura és Danó Zsófi mérette meg magát. Laura az U10-es korcsoportban a lányok között a 11. helyet szerezte meg 2 győzelemmel, Zsófi pedig az U12-es korcsoportban a lányok között ezüstérmet szerzett. A lányok felkészítő tanára Ágoston Anikó volt.